Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

Cottulenka dzianiny organiczne z certyfikatami

Cottulenka bawełna organiczna, dzianiny LENZINGTM ECOVEROTM

Cottulenka bawełna organiczna dzianiny wiskozowe GOTS sklep Alternative Textiles

Bawełna jest znana od tysięcy lat nie tylko jako roślina włóknodajna, ale również jako źródło paszy dla zwierząt i surowiec budowlany. W Ameryce Środkowej była wykorzystywana od 8000 lat przez plemiona indiańskie, w Chinach i Indiach wykorzystuje się ją od 5000 lat. Zainspirowani jej pochodzeniem nazwaliśmy nasze tkaniny, również te wiskozowe nazwami miast Ameryki Południowej. 

Cottulenka dzianiany i bawełna organiczna z GOTS sklep Alternative Textiles

Cottulenka - to ogólna nazwa tkanin i dzianin wyprodukowanych z bawełny organicznej lub wiskozy, posiadających certyfikat GOTS na przędzę lub atesty LENZINGTM ECOVEROTM. Są to klasyczne dzianiny single jersey jak i najwygodniejsze do noszenia pętelkowe dresówki French Terry.

Włókna wiskozowe  LENZINGTM ECOVEROTM  wytwarzane są z pulpy drzewnej pozyskiwanej z certyfikowanych, naturalnych i odnawialnych zasobów leśnych zarządzanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Przyjazna środowisku produkcja włókien wiskozowych LENZINGTM ECOVEROTM  pozwala na ograniczenie emisji CO2 oraz nawet do 50% mniejszego zużycia wody w porównaniu ze standardową produkcją wiskozy. 

Dzianiny z bawełny organicznej posiadają certyfikat GOTS na przędzę, co oznacza, że użyto do niej co najmniej 95% bawełny wyprodukowanej w sposób ekologiczny i podlegający certyfikacji GOTS (Global Organic Textile Standard) a także nie użyto przy ich produkcji materiałów z GMO (Genetically Modified Organisms). Dodatek elastomeru sprawia, że dzianina bawełniana organiczna jest elastyczna i doskonale się układa. 

Cottulenka bawełna organiczna dzianiny wiskozowe GOTS sklep Alternative Textiles  Cottulenka bawełna organiczna dzianiny wiskozowe GOTS sklep Alternative Textiles  Cottulenka bawełna organiczna dzianiny wiskozowe GOTS sklep Alternative Textiles  Cottulenka bawełna organiczna dzianiny wiskozowe GOTS sklep Alternative Textiles

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium