Promocje
Konturówka trójwymiarowa Pearl Pen - SKY
Konturówka trójwymiarowa Pearl Pen - SKY
15,00 zł 12,75 zł
szt.
Deadstock dwa szerokie paski skórzane (modrakowe, miękkie)
Deadstock dwa szerokie paski skórzane (modrakowe, miękkie)
45,00 zł 36,00 zł
Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.
Czym jest WASHPAPA (washable kraft paper)?

Czym jest washpapa? - papier do szycia i prania

Washpapa [washable kraft paper] to papier, który można prać i szyć.

WASHPAPA to również zastrzeżony znak graficzny ® zarejestrowany w Urzędzie Uni Europejskiej d.s Własności Intelektualnej pod nr 016633836

logo washpapa

Washpapa nie odkształca się w wodzie, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Dzięki tym właściwościom papier ten jest używany przez wielu producentów jeansów do produkcji metek.

Washpapa [washable paper] znalazł zastosowanie w modzie oraz dekoratorstwie. Stanowi doskonały materiał do produkcji opakowań, pudełek, torebek i ozdób oraz okładek książek, notesów i kalendarzy. Powstają z niego również torby, etui na laptopy i telefony, kosmetyczki, abażury a nawet biżuteria.

W naszej ofercie znajduje się Washpapa: standard (gładka), aged (postarzana z wyraźną strukturą), COLOR (farbowana); lamina (pokryta folią) Nadruk (nadrukowana we wzory w technologii UV, Genua (mocno postarzona o strukturze papirusu)

Washpapa Aged wyglądem przypomina skórę. Doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi materiałami - lnem, filcem i ze skórą. Jest elastyczna i wygodna w szyciu, szczególnie washpapa z rolki. Washpapa Standard jest gładka i sztywna, a w trakcie wielokrotnego prania i suszenia zyskuje efekt postarzenia.

Można ją nadrukowywać, laminować, pokrywać folią a także grawerować, wypalać wypalarką oraz tłoczyć.

Papier Washpapa jest trwały i elastyczny, a dzięki zawartej w nim odrobinie lateksu wytrzymały na tyle, iż wykorzystywany jest do szycia nawet bardzo ciężkich rzeczy.

Washpapa posiada prawą i lewą stronę. Lewa strona washpapay standard posiada delikatną perforację, natomiast prawa strona washpapay Aged posiada wyrażniejszą strukturę i pofałdowania.

W trakcie projektowania produktów oraz w momencie ich wykonania (szycia, klejenia itd) należy pamiętać, iż to jest papier - składający się z długich włókien celulozy wzmocnionych lateksem - przez co jest bardzo wytrzymały - ale nadal to papier, który może ulec rozdarciu.

Przy projektowaniu produktów z washpapy należy wziąć pod uwagę, czym będzie on obciążany, jak użytkowany i do czego będzie służył.

Washpapa nie posiada atestów do żywności ani nie jest materiałem dopuszczonym do produckcji rzeczy dla bardzo małych dzieci.

Wilgotna Washpapa jest dużo bardziej wytrzymała aniżeli sucha. Warto wykorzystać to w trakcie szycia i wywijać właśnie na mokro - gdyż wtedy dużo trudniej ją rozerwać.

Papier posiada certyfikat Oeko- Tex oraz Forest Stewardship Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym.

Zawarty w washpapie lateks jest sytetyczny i nie zawiera żywicy na bazie mocznik. W swoim składzie nie zawiera żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Również dzięki temu papier ten nazywany jest skórą dla wegan. 

Typowy skład Washpapy:

 4 - 6 % woda

 0,5 - 2 % chemikalia i inne

 0,5 - 2 % barwniki

 5 - 35 % lateks

 60 - 91 % włókna celulozy

Skład papieru może ulegać zmianie w zależności od procentowego udziału poszczególnych komponentów. Producent nie podaje każdorazowo składu danej partii papieru.

 

washpapa [washable paper, washable kraft paper]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl