Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

#Imadeyourfibre #whomademyclothes

Fashion revolution - dlaczego warto zadawać producentom pytanie:

#Who made my fibre? #I made your fibre

#Who made my bag? #I made your bag

Zadając pytanie #ktozrobiłmojeubrania? firmy odzieżowe są zachęcane do tego, by opowiadały gdzie i w jakich warunkach powstają ich produkty oraz jakie historie się za nimi kryją.

Teraz i my wraz z Washpapą dołączamy do ogólnoświatowej Akcji Fashion Revolution, o której więcej piszemy tutaj Fashion Revolution.

Polega ona na tym, by w miarę możliwości w sposób transparentny opisać każdy z etapów produkcji tekstyliów, które znajdują się w ofercie firm produkujących odzież i tekstylia. Dzięki czemu pokazywane jest klientom bardziej innowacyjne i zrównoważone podejście do tworzenia mody.

Poniżej cykl produkcyjny Washpapy, która jest produkowana w fabrykach w Europie.

Począwszy od certyfikatu FSC, uzyskiwanego na etapie pozyskiwania pulpy drzewnej, niezbędnej do produkcji papieru, po Oeko Tex Standard 100 i spełnienie norm Reach, Washpapa jak najbardziej zyskuje prawo do mówienia o sobie #Imadeyourfibre a Wy szyjąc z Washpapy możecie pisać #Imadeyourbag.

Poniżej kilka słów od producenta Washpapy - firmy Texon, której fabryki znajdują się na terenie Niemiec, na temat podejścia do kwestii ekologii, odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Texon przede wszystkim bardzo poważnie podchodzi do kwestii środowiskowych, przeprowadzając niezależne audyty w celu uzyskania certyfikatu FSC (Forestry Stewardship Council). Certyfikat gwarantuje, iż produkty wytworzone z pulpy drzewnej pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, które zapewniają korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. FSC jest uważany za najbardziej rygorystyczny, międzynarodowy standard dla odpowiedzialnego leśnictwa.

Washpapa Standard [Texon Vouge] spełnia również wymagania normy Oeko-Tex Standard 100, która testuje szkodliwość substancji znajdujących się w i na tekstyliach, mających bliski kontakt ze skórą.

Cytując Texon: "Nie tylko nasze produkty są trwałe. Dążymy również do tworzenia procesów, które zmniejszą nasz wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2, zużycia energii i zużycia świeżej wody w naszych działaniach produkcyjnych."

Produkujemy odpowiedzialnie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl