Nowości
Tkanina korkowa CORKO ciepły stalowy
Tkanina korkowa CORKO ciepły stalowy
167,00 zł 135,77 zł
Tkanina korkowa CORKO zielona butelka
Tkanina korkowa CORKO zielona butelka
167,00 zł 135,77 zł
Promocje
LEN naturalna tkanina lniana, ciemny koral 230 g (cena za 0,5m)
LEN naturalna tkanina lniana, ciemny koral 230 g (cena za 0,5m)
26,50 zł 22,53 zł 21,54 zł 18,32 zł
Cottulenka SAO PAULO - dzianina wiskozowa single jersey GRANATOWA 170-180 g  (cena za 0,5 m)
Cottulenka SAO PAULO - dzianina wiskozowa single jersey GRANATOWA 170-180 g (cena za 0,5 m)
17,00 zł 12,75 zł 13,82 zł 10,37 zł
Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.
#Imadeyourfibre #whomademyclothes

Fashion revolution - dlaczego warto zadawać producentom pytanie:

#Who made my fibre? #I made your fibre

#Who made my bag? #I made your bag

Zadając pytanie #ktozrobiłmojeubrania? firmy odzieżowe są zachęcane do tego, by opowiadały gdzie i w jakich warunkach powstają ich produkty oraz jakie historie się za nimi kryją.

Teraz i my wraz z Washpapą dołączamy do ogólnoświatowej Akcji Fashion Revolution, o której więcej piszemy tutaj Fashion Revolution.

Polega ona na tym, by w miarę możliwości w sposób transparentny opisać każdy z etapów produkcji tekstyliów, które znajdują się w ofercie firm produkujących odzież i tekstylia. Dzięki czemu pokazywane jest klientom bardziej innowacyjne i zrównoważone podejście do tworzenia mody.

Poniżej cykl produkcyjny Washpapy, która jest produkowana w fabrykach w Europie.

Począwszy od certyfikatu FSC, uzyskiwanego na etapie pozyskiwania pulpy drzewnej, niezbędnej do produkcji papieru, po Oeko Tex Standard 100 i spełnienie norm Reach, Washpapa jak najbardziej zyskuje prawo do mówienia o sobie #Imadeyourfibre a Wy szyjąc z Washpapy możecie pisać #Imadeyourbag.

Poniżej kilka słów od producenta Washpapy - firmy Texon, której fabryki znajdują się na terenie Niemiec, na temat podejścia do kwestii ekologii, odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Texon przede wszystkim bardzo poważnie podchodzi do kwestii środowiskowych, przeprowadzając niezależne audyty w celu uzyskania certyfikatu FSC (Forestry Stewardship Council). Certyfikat gwarantuje, iż produkty wytworzone z pulpy drzewnej pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, które zapewniają korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. FSC jest uważany za najbardziej rygorystyczny, międzynarodowy standard dla odpowiedzialnego leśnictwa.

Washpapa Standard [Texon Vouge] spełnia również wymagania normy Oeko-Tex Standard 100, która testuje szkodliwość substancji znajdujących się w i na tekstyliach, mających bliski kontakt ze skórą.

Cytując Texon: "Nie tylko nasze produkty są trwałe. Dążymy również do tworzenia procesów, które zmniejszą nasz wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2, zużycia energii i zużycia świeżej wody w naszych działaniach produkcyjnych."

Produkujemy odpowiedzialnie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl