Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

J. Smółka collection

Kolekcja Washpapy we wzory Justyny Anny Smółki - malowane printy

 
Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Wam nasz najnowszy projekt (dziecko) - realizowany z artystką mieszkającą na co dzień w Norwegii Justyną Anną Smółką - polegający na wspólnym przeniesieniu jej obrazów, akwareli i grafik na nasz papier - pt. Justyna Anna Smółka collection.
 
W sklepie znajdują się już jej kolekcje: Kanapy, Akwarele i Biblioteka, Kamasutra i Kwiaty Zimą.
 
Justyna Anna Smółka (o sobie)
 
Justyna Anna Smółka
 
Polska artystka mieszkająca w Norwegii.
Główna technika to rysunek tuszem i akwarela na papierze. Lubi też grafikę komputerową, fotografię i rzeźbę.
Motywy to abstrakcje inspirowane częściami ciała lub naturą. W jej obrazach każdy widzi to co chce. Ona sama ceni sobie wolność wobec tego nie powie Ci co powinieneś widzieć gdy patrzysz na jej rysunki lub obrazy.
Często rozpoczynając obraz wykorzystuje technikę blindtegning (w tłumaczeniu z języka norweskiego to ślepy rysunek). Rysuje bez patrzenia na papier. Podczas rysowania koncentruje się głównie na kompozycji.
Ważnym elementem w jej pracach jest kolorystyka. Tworzy charakterystyczne dla niej kolory.
Rysunki i obrazy wykorzystywane są do projektowania wzorów drukowanych na tekstyliach i papierze.
Miała również udaną przygodę z animacją. Film z jej ilustracjami zdobył kilka nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych w USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.
https://vimeo.com/133728249
Obrazy wystawia głównie w Norwegii.
Cieszy się życiem. Już dawno zdecydowała, że będzie szczęśliwa. Wolnością, radością i spontanicznością dzieli się z innymi w swoich pracach.
 
Inspiracje do kolekcji i jej opis - słowami Justyny Anny Smółki
 
KANAPA
Jest taka kanapa najlepsza na świecie. Najwygodniejsza. Najpiękniejsza. I tylko Twoja. Bo każda z nas lubi czuć się szczęśliwa i bezpieczna. A Twoja kanapa pozwala Ci się zanurzyć w sobie. Otula Cię. Daje poczucie, że istniejesz tylko tu i teraz. Możesz się na niej skulić i wypłakać złość. Zasnąć i pod kraciastym kocem wymarzyć szczęśliwą przyszłość. Herbata z cytryną smakuje na tej kanapie najlepiej. Kolekcja Kanapy inspirowana jest nieustającą potrzebą szczęścia.
 
kolekcja Justyna Anna Smółka na washpapie
 
AKWARELE
Masz takie chwile w życiu, że robisz tylko to co lubisz. To jest twój czas. Tylko Ty decydujesz kiedy jest początek i koniec tej chwili. Każda sekunda daje Ci spokój i wolność. To jest Twoja Nirvana. Kolekcja Akwarela tworzona była w takich właśnie chwilach. W niej zapisany jest pierwiastek wolności i wewnętrznego spokoju.
 
kolekcja Justyna Anna Smółka na washpapie
 
ZACZYTANE TORBY. Biblioteka i inne
A gdyby tak torebka była jedyna w swoim rodzaju? A gdyby tak móc ją przeczytać... Na plaży, na spacerze w parku... Czytać wprost z torebki. I tak czytając ją, tworzyć własne historie. Bo gdy tekst jest częściowo przesłonięty pięknymi wzorami, to inspiracja przychodzi mimo woli. I gdyby tak wielkością torebki decydować jak długie ma być to czytanie? Życzę Wam miłego czytania (szycia) wymarzonych torebek!
 
kolekcja Justyna Anna Smółka na washpapie

 Kwiaty zimą

"Zima, zima, zima, pada, pada śnieg..."

A w sercu obrazy z dzieciństwa. Zaczarowane ogrody na szkle. Zamknięte w drewnianej ramie malutkiego okna. Ogrody jasne, delikatne i tak pastelowe, że aż białe. Pobudzające wyobraźnię, pełne oszronionych cudów natury.

Płatki śniegu zatrzymane w czasie jak błękitne motyle. I kwiaty w ten zimowy czas... Piękne i niespodziewane. A wszystko to widziane oczami dziecka siedzącego przy małym okienku gdy tuż obok ciepłe kakao szykuje babcia.

Kwiaty Zimą Kolekcja Justyny Anny Smółki na Washpapie

KAMASUTRA

"Kamasutra. Moje, twoje, nasze pragnienia. Nasze kolory, zapachy i śmiech. Nasz czas i nasze miejsca. Kamasutra... To ty, ja. To my" ...

kamasutra kolekcja Justyny Anny Smółki na Washpapie

Koniki

"Koniki. Pamiętasz? Była taka zaczarowana karuzela z konikami. Wspomnienie najwspanialszych chwil. Zatrzymane dobre uczucia. Troska rodziców i radość dziecka. Tęsknota za ciepłem. Zapach wieczoru. Światełka w karuzeli, muzyka i wiatr we włosach. Świat kręcił się w kółko a ty z nim. Koniki zatrzymane w naszych wspomnieniach... "

Koniki kolekcja Justyny Anny Smółki na Washpapie

KOLOROWANKI

"Dlaczego kolorowanki na Washpapie? 
Bo słońce może być niebieskie na niebie zielonym. Bo kura może być kolorowa jak paw albo fioletowa. Bo kwiaty są w kolorach folkloru a każdy folklor rządzi się swoimi barwami. Bo Ty tu decydujesz. A decydowanie jest oznaką wolności. A ja kocham wolność! I Ty kochasz ją też! 
Dobrej zabawy!
Ps.: i pamiętaj, że możesz wyjeżdżać za linię kiedy tylko chcesz ...

Kolorowanki kolekcja Justyny Anny Smółki na Washpapie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl