Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

LEN

Polski Len - naturalna i ekologiczna tkanina

Len, który mamy w naszej ofercie pochodzi w 100% z polskich przędz i polskich tkalni.

polski len produkcja

Tutaj znajdziecie link do artykułu o rodzajach wykończenia lnu.

Poprzez uzyskane certyfikaty, oferowana przez nas tkanina lniana spełnia również światowe wymogi.

Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® to gwarancja tego, że tekstylia są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Etykieta OEKO-TEX® STANDARD 100 klasy I oznacza, że tkanina została przebadana pod kątem ponad osiemdziesięciu różnych, istotnych dla zdrowia użytkownika parametrów. Certyfikat klasy I dotyczy produktów, które mają kontakt ze skórą niemowląt i dzieci do lat trzech, a tym samym muszą spełniać najwyższe kryteria.

Zakres certyfikatu polskiego lnu obejmuje:

  • Tkaniny wykonane z przędz lnianych, bawełnianych, wiskozowych (z bambusa), wiskozowych i ich mieszanek; prane, bielone, barwione, drukowane barwnikami reaktywnymi lub tuszami na bazie barwników reaktywnych;
  • Tkaniny wykonane z barwionych przędz bawełnianych, wiskozowych lub lnianych oraz ich mieszanek.

Używane w procesie produkcji tkanin lnianych barwniki, to barwniki reaktywne. Jest to grupa barwników syntetycznych, co oznacza, że w procesie barwienia grupy aktywne barwnika łączą się z grupami reaktywnymi włókna celulozowego.

Pięć powodów, dla których warto wybrać lniane tkaniny

Jest trwały i wytrzymały 
Dzięki silnemu splotowi włókien len jest odporny na rozciąganie i tarcie. Można go prać w wysokich temperaturach bez obawy, że włókna ulegną zniszczeniu, a materiał się zbiegnie. 

Zapewnia komfort w upalne dni 
Charakterystyczną cechą lnu jest jego przewiewność. Dzięki temu podczas upałów skóra może swobodnie oddychać. 

Chroni Twoje zdrowie 
Len wykazuje działanie antyalergiczne i antygrzybiczne. Dzięki temu idealnie nadaje się dla osób cierpiących na alergie. 

Gwarantuje lepszy sen 
Badania przeprowadzone przez Instytut Włókien Naturalnych w Poznaniu wykazały, że zasypiając w pościeli lnianej mamy głębszy sen, dzięki czemu przyspieszona zostaje regeneracja i możliwy jest lepszy wypoczynek. 

Jest ekologiczny 
Len jest materiałem naturalnym, powstającym z włókien roślinnych. Całkowicie się rozkłada, nie pozostawiając żadnych niebezpiecznych dla środowiska odpadów.

polski len

polski len

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl