Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

Laserowanie washpapy

Grawerowanie washpapy laserem

 Do naszej oferty wprowadziliśmy arkusze washpapy grawerowanej laserem.

W tej technologii można grawerować arkusze standard, aged, lamina oraz color.

Dodatkowo grawer można wykonać przed farbowaniem, na białym papierze i następnie go zafarbować. 

Uzyskany efekt jest inny aniżeli laserowanie bezpośrednio na zafarbowanej washpapie, mniej intensywnym przykryty delikatnie kolorem.

Laser wykonany na białej washpapie a następnie poddany farbowaniu.

 

washpapa laser - sklep Alternative Textiles

Laser wykonany na zafarbowanej washpapie.

washpapa laser - sklep Alternative Textiles

 

Wygrawerowana washpapa po wypraniu traci swą intensywność w stosunku do tej, uzyskanej w momencie grawerowania ale sam laser jest trwały i nie znika.

Maksymalna powierzchnia działania laseru to 120/120 cm. Arkusze mają wymiar około 100/150 cm, więc pozostaje niezadrukowany pasek washpapy, do wykorzystania w inny sposób.

Można też grawerować cały arkusz, ale zależy to od wzoru. Takie wzory, które wymagają idealnego połączenia na krańcach, jak np. zebra z naszej oferty czy akwarele nie będą możliwe do dograwerowania, gdyż będzie widać niedociągnięcia przy łączeniach.

washpapa laser - sklep alternative textiles

Natomiast wzory rozrzucone na washpapie, takie jak pojedyncze liście, jak najbardziej można dograwerować.

 

washpapa laser - sklep Alternative Textiles

Laserowanie na całym arkuszu będzie miało oczywiście wpływ na cenę, gdyż operator lasera musi obrócić papier, wprowadzić po raz drugi ustawienia i jeszcze raz wygrawerować brakującą powierzchnię.

Na razie zdecydowaliśmy się na niepełny grawer, czyli laser na powierzchni 3/5 arkusza (120/100 cm grawerowanej powierzchni).

Po wypraniu, powierzchnia poddana działaniu lasera zmienia kolor na mniej intensywny i odrobinę blaknie. Wzór jest nadal wyraźny i  widoczny, natomiast bez charakterystycznych dla lasera przypaleń, białych przebarwień papieru. Zaczyna przyjmować kolory tła.

 

Grawer laserowy to ekologiczna forma zdobienia polegająca na wypaleniu wzoru wiązką laserową.

Arkusze washpapy zostały wygrawerowane na sprzęcie firmy Jeanologia, która oferuje najbardziej zaawansowane technologie ekologicznego wykańczania laserowego tkanin i odzieży. Taka forma zdobienia to jedna z najbardziej zrównoważonych technologii gwarantująca oszczędność dużej ilości wody i energii, nie generująca zanieczyszczeń chemicznych oraz eliminująca ręczne i szkodliwe procesy dla zdrowia pracowników.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl