Wersje językowe
Waluty
 
Fashion Revolution 2021 - Manifest 0

"Jesteśmy rewolucją mody. 

Jesteśmy projektantami, producentami, twórcami, pracownikami i konsumentami

Jesteśmy naukowcami, pisarzami, liderami biznesu, markami, sprzedawcami detalicznymi, związkami zawodowymi i decydentami. 

Jesteśmy przemysłem i opinią publiczną. Jesteśmy obywatelami świata. Jesteśmy ruchem i wspólnotą. Jesteśmy Tobą".

 

MANIFEST

 • # 1

  Moda zapewnia godną pracę - od pomysłu, przez kreację, po wybieg. Nie zniewala, nie zagraża, nie wykorzystuje, nie przepracowuje, nie nęka, nie wykorzystuje ani nie dyskryminuje nikogo. Moda wyzwala pracowników i tych którzy z niej korzystają, a także umożliwia wszystkim walkę o swoje prawa.

 • # 2

  Moda zapewnia uczciwe i równe wynagrodzenie. Wzbogaca życie wszystkich osób pracujących w tej branży, od farmy po halę produkcyjną. Moda wyciąga ludzi z biedy, tworzy kwitnące społeczeństwa i spełnia aspiracje.

 • # 3

  Moda daje ludziom głos, pozwala mówić bez strachu, jednoczyć się w jedności bez represji i negocjować lepsze warunki pracy i między społecznościami.

 • # 4

  Moda szanuje kulturę i dziedzictwo. Wspiera, celebruje i nagradza umiejętności i kunszt. Za swój największy atut uznaje kreatywność. Moda nigdy nie przywłaszcza sobie bez odpowiedniego uznania lub kradnie bez pozwolenia. Moda honoruje rzemieślnika.

 • # 5

  Moda oznacza solidarność, inkluzywność i demokrację, bez względu na rasę, klasę, płeć, wiek, wygląd czy umiejętności. Opowiada się za różnorodnością jako kluczowym elementem do osiągnięcia sukcesu.

 • # 6

  Moda chroni i odnawia środowisko. Nie wyczerpuje cennych zasobów, nie degraduje naszej gleby, nie zanieczyszcza powietrza i wody ani nie szkodzi naszemu zdrowiu. Moda chroni dobrobyt wszystkich żywych istot i chroni nasze różnorodne ekosystemy.

 • # 7

  Moda nigdy niepotrzebnie nie niszczy ani nie odrzuca, ale świadomie zmienia projekt i odzyskuje siły w ramach gospodarki cyrkularnej. Moda jest naprawiana, ponownie używana, poddawana recyklingowi i upcyklingowi. Nasze szafy i wysypiska śmieci nie mają być przepełnione ubraniami, które są pożądane, ale niedoceniane, kupowane, ale nie zatrzymywane.

 • # 8

  Moda jest przejrzysta i odpowiedzialna. Moda jest przejrzysta i nie kryje się za złożonością, ani nie polega na tajemnicach handlowych w celu uzyskania wartości. Każdy i gdziekolwiek, może dowiedzieć się, jak, gdzie, przez kogo i na jakich warunkach powstają jego ubrania.

 • # 9

  Moda mierzy sukces nie tylko sprzedażą i zyskami. Moda chroni i odbudowuje środowisko oraz ceni ludzi ponad wzrost i zysk.

 

 • # 10

  Moda żyje, by wyrażać, zachwycać, odzwierciedlać, protestować, pocieszać, współczuć i dzielić się. Moda nigdy nie podporządkowuje, oczernia, degraduje, marginalizuje ani nie idzie na kompromisy. Moda celebruje życie.

 

Fashion Revolution powstała w następstwie katastrofy Rana Plaza w 2013 roku. Fashion Revolution stała się największym na świecie ruchem aktywistów modowych, mobilizującym obywateli, przemysł i decydentów poprzez badania, edukację i rzecznictwo.

Jest globalnym ruchem ludzi, którzy sprawiają, że branża modowa działa. Składają się na niego ludzie ludzie, którzy tworzą i noszą ubrania. 

Są to projektanci, naukowcy, pisarze, liderzy biznesu, decydenci, sprzedawcy, właściciele marek modowych, prawnicy, miłośnicy mody.

Ludzie którzy tworzą przemysł i są opinią publiczną. Są obywatelami świata i rewolucją mody.

Co roku, w tygodniu od 19-25.04, na znak solidarności z tymi, którzy na co dzień cierpią i są wyzyskiwani przez przemysł Fast Fashion, w rocznicę tragicznych wydarzeń w Bangladeszu wzywamy marki modowe do Transparentności poprzez hasła: "who made my clothes", "who made my fibres"?

Więcej na temat Fashion Revolution możecie poczytać na ich stronie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl