Wersje językowe
Waluty
 
Nowe materiały z recyklingu 0

Wionę powitaliśmy nowymi materiałami z recyklingu.

Do oferty wprowadziliśmy tkaniny bez podkładów, od grubszych lnów po zwiewne poliestry. Nazwy pochodzą od chronionych gatunków nietoperzy, stąd wszystkie Gacki, Mroczki i Mopki :)

https://alternativetextiles.pl/pl/c/Tkaniny-z-recyklingu/163

Tkaniny lniane są dość grube, ok 500g, miękkie, w naturalnych kolorach. Len jest "dziewiczy", a elementem recyklingowanym jest bawełna. Materiały nadają się na torby, poduchy dekoracyjne i akcesoria.

Tkanina z recyklingu 

Seaqual to sztuczna tkanina wykonana z włókien syntetycznych, zbliżona właściwościami do tradycyjnego poliestru. Zawiera przetworzone włókna z plastiku wydobytego z mórz. Zawartość morskiego plastiku to 10%. Jest dość gruba, dedykowana na wierzchnią odzież, dekorację, akcesoria.

 

Ostatnia nowość to piękna, delikatna, lejąca i cienka, atłasowa tkanina z 100% poliestru z recyklingu. Z jednej strony błyszcząca. Idealna na podszewki i cienkie ubrania i akcesoria.

 

Zagrożone gatunki polskie

Ochrona gatunkowa zwierząt ma w Polsce długą tradycję. Pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą z XIV wieku, kiedy ochronie podlegały żubry. Obecnie, zwierzęta chronione w Polsce są reprezentowane przez niemal 600 gatunków.

Wśród gatunków chronionych, bogato reprezentowane są nietoperze. Ochroną gatunkową objętych zostało 26 gatunków tych skrzydlatych ssaków, z czego aż 25 podlega ochronie czynnej. Serię lnianą nazwaliśmy gatunkami nietoperzy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl