Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

DIY filmy you tube - "szycie bez wykroju"

Cykl filmów instruktażowych na YOU tube "Szycie bez wykroju" z Elżbietą Kozłowską 

obrus kopertowy                     prześcieradło z gumką         pościel w 4 odsłonach

obrus kopertowy filmik instruktażowy na you tube - alternative textiles   prześcieradło z gumką - filmik instruktażowy na you tube - alternative textiles   pościel w 4 odsłonach - filmik instruktażowy na you tube - alternative textiles

Celem naszego cyklu jest zachęcenie wszystkich, a szczególnie tych jeszcze nieprzekonanych i nie czujących się na siłach do własnoręcznego wykonania prezentów pod choinkę, ale nie tylko.

szycie bez wykroju - darmowe tutoriale - sklep Alternative textiles

Nasz cykl krótkich filmików instruktażowych, nagranych w pracowni Elżbiety w Bninie (Sample Room) i publikowanych na you tubie koncentruje się wokół szycia detali i wykończeń, które szyjącym sprawiają zazwyczaj największy problem. Będziemy uczyć ściegu francuskiego - czyli pościelowego, wszywania gumki do prześcieradła czy robienia zakończeń kopertowych przy pościeli. Uszyjemy też proste sukienki z lnu i dzianin - a wszystko bez wykroju.

szycie bez wykroju - obrus kopertowy - darmowe tutoriale - sklep alternative textiles

Podczas szycia dominującą tkaniną będzie len, ale nie zabraknie też szycia dzianin oraz odszywania ubrań z końcówek kolekcji - czyli z naszego działu deadstocków.

Cykl ma na celu dostarczenie Wam prostych wskazówek i inspiracji, tak by na koniec powstały fantastyczne prezenty, które sprawią radość zarówno obdarowanym jak i tym, którzy obdarowują - choć oczywiście wszystkie tez rzeczy można uszyć dla siebie, nie przejmując się tym, że zaraz trzeba będzie coś włożyć pod choinkę - a tu pustka w głowie ;-)

Pierwszy film to prosty instruktaż szycia obrusu z narożnikiem kopertowym. Według tego wzoru oczywiście do kompletu można uszyć serwetki. Na naszym filmie obrus i serwetki są lniane i powstały z tej lnianej tkaniny. Tkanina jest intensywnie różowa i pięknie będzie prezentować się samodzielnie albo jako drugi, mniejszy obrus na białym, większym obrusie.

Kolejny film będzie zawierał instrukcje szycia lnianego prześcieradła z gumką.

Prześcieradło - wydawałoby się rzecz banalna, ale uszycie lnianej pościeli ani nie jest proste do zwymiarowania, ani do skrojenia (tkaninę) lnianą kroimy po nitce, ani do uszycia - len nie rozciąga się. W prześcieradło lniane wszywamy gumkę tylko w narożnikach a boki wykańczamy na szerokość tunelu na sam koniec. O tym wszystkim opowiada Elżbieta na filmie.

szycie bez wykroju - obrus kopertowy - darmowe tutoriale - sklep alternative textiles

Trzeci film to instrukcja szycia pościeli w 4 odsłonach: na guziki, na tasiemki, na zamek i na zakładkę - nagranie i zmontowanie tego filmu stanowiło dla nas ogromne wyzwanie bo i detale nie są najłatwiejsze. Każdy rodzaj wykończenia zawiera drobne niuanse, na które Elżbieta zwraca naszą uwagę i pomaga suchą stopą przejść przez meandry szyciowe. 

Ten film znajdziecie tutaj

Kolejne filmiki prezentują dwie proste sukienki z lnu, z których jedna - prosta sukienka, składa się z 3 prostokątów a druga to dwa prostokąty połączone na dole i u góry sznurkiem.

sukienka z lnu ze sznurkami - instrukcja szycia na youtube  sukienka z lnu z trzech prostokątów - szycie bez wykroju na youtube

Filmy powoli wrzucamy na you tuba na nasz kanał, gdzie znajdują się różnego rodzaju tutoriale nagrane przez ostatnie lata, w tym te dotyczące szycia washpapy.

Zapraszamy do oglądania nas na you tube!

Całość cyklu poprowadzi dla Was Elżbieta Kozłowska, krawcowa z wieloletnim stażem, która prowadzi kreatywne warsztaty w Bninie koło Kórnika. Szyje kolekcje na zamówienie, realizuje indywidualne projekty. Swoje doświadczenie zdobywała u różnych projektantów w Londynie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl