Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

Lniany szlak

Lniany szlak - len z Chin

Lniany Szlak to nowa linia tkanin w naszym sklepie. To najwyższej jakości 100% lniane tkaniny bądź tkaniny z domieszkami, wyselekcjonowane przez naszego holenderskiego partnera i pochodzące z Chin, kolebki tkanin.

 

Tkaniny posiadają certyfikat Oeko Tex Standard 100 i EUROPEAN FLAX® Standard (europejska gwarancja uprawy lnu bez sztucznego nawadniania i GMO).

len - tkaniny lniane z Chin

Właściwości lnu i jego historia w Chinach

Historia lnu sięga neolitu około 7500 p.n.e. (VIII tysiąclecie p.n.e.). Początkowo prawdopodobnie używano włókien lnu do zszywania skór lub jako sznurka. Tkanina lniana, w swej delikatne formie, miała swój początek w starożytnym Egipcie, w okresie Starego Państwa ok. XXVII wiek p.n.e. - XXII wiek p.n.e. skąd za pośrednictwem Fenicjan i Kartagińczyków przez Indie dotarła do Chin.

Tkanina lniana odznacza się wysokimi walorami higienicznymi zapewniającymi optymalny mikroklimat w sferze skóra-odzież. Pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka, nie powoduje alergii, ma właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze, wzmacnia system immunologiczny, nie wpływa na zwiększenie potliwości i wzrost temperatury ciała, nie gromadzi na powierzchni odzieży ładunków elektrostatycznych - jest antystatyczna. Doskonale absorbują wilgotność i promieniowanie UV. 

Przy wyborze tkanin lnianych i bawełniano lnianych, które znajdują się w naszej ofercie kierujemy się ponad 170 letnim doświadczeniem naszego holenderskiego partnera. Firma Northern Linen jest obecna i zaangażowana w cały proces powstania lnu, począwszy od uprawy roślin po jej tkanie. Posiada  certyfikat Global Organic Textile Standard, stanowiący uznanie dla jej zobowiązań środowiskowych i społecznych. Norma ta jest stosowana na każdym etapie produkcji, aż do gotowego produktu, a wszystkie tkaniny rekomendowane przez firmę posiadają w swoim składzie minimum 70% włókien naturalnych.

Firma kontroluje cały proces produkcji począwszy od zużycia wody po stosowane środki chemiczne, od uprawy po produkcję tkanin. 

tkaniny lniane z Chin sklep Alternative Textiles  tkaniny lniane z Chin sklep Alternative Textiles

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl