Washpapa vege&eco friendly

Washpapa VEGE & Eco friendly

Washpapa [washable paper] nazywana jest nie bez przyczyny przez niektórych SKÓRĄ DLA WEGAN

Dlaczego?

- bo to papier, który wyglądem i w dotyku przypomina skórę 

- przy jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, 

- latex, używany w procesie produkcji, jest syntetyczny i nie zawiera mocznika.

Washpapa jest również produktem ekologicznym ponieważ:

- producent otrzymał certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 – który jest symbolem gwarancji przebadania tekstyliów pod kątem obecności substancji szkodliwych. Wydawany jest przez niezależny instytut badawczy OEKO-TEX® posiadający profesjonalne laboratoria na całym świecie, w których przeprowadzane są szczegółowe badania wyrobów włókienniczych. Kryteria badań przeprowadzanych przez instytut OEKO-TEX® są takie same na całym świecie, a certyfikowane produkty coraz częściej możemy spotkać w ogólnodostępnej sprzedaży.

 

Przy produkcji washpapy są poszanowane prawa człowieka a sam papier jest produkowany na terenie Europy.

 

Washpapa posiada również test i certyfikat Reach (nr 1613038953-09) przeprowadzony przez TÜV Rheinland obejmujący analizę obecności 173 metali ciężkich, który dokumentuje ich brak.

REACH (Registration, Evaluation and Authorisation of Chemicals). REACH to rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1907/2006 w sprawie bezpiecznego stosowania chemikaliów, poprzez ich rejestrację i ocenę, oraz w niektórych przypadkach udzielanie zezwoleń i ograniczenia handlu oraz stosowania niektórych chemikaliów.

Celem REACH jest przede wszystkich ochrona zdrowia i środowiska, w tym rozpowszechnianie alternatywnych metod oceny zagrożeń stwarzanych przez substancje, oraz zapewnienie swobodnego obrotu substancjami na rynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl