Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

DIY tutoriale Tocha Studio

Cykl tutoriali przygotowanych przez Tocha Studio

Ziemia jest jedna. Cztery żywioły. Podróż w głąb Ziemi.

Oddajemy w Wasze ręce cztery tutoriale.

rakieta                                   lodowiec                               wiatrak                               Matka Ziemia

 tutorial Rakieta                Tutorial Tocha Studio Lodowiec                             Tutorial Matka Ziemia       

Cykl zainspirowany czterema żywiołami: Ogień, Woda, Ziemia i Powietrze dotyka ważnych dla nas wszystkich tematów takich jak natura, ekologia, projektowanie i tworzenie w zgodzie i poszanowaniu dla środowiska oraz innego człowieka. 

Ziemia jest jedna - DIY tutoriale Tocha Studio                                          

Już parę lat temu przekroczyliśmy poziom zużycia zasobów Ziemi, na których odtworzenie nasza planeta potrzebuje roku. Żyjemy na ekologiczny kredyt. Jeśli nie ograniczymy naszej konsumpcji i nie zmienimy nawyków, Ziemia nas nie utrzyma. Dzisiaj wraz z Tocha Studio zabieramy Was w roczną podróż po naszej planecie, podczas której spotkamy 4 żywioły. Teorie żywiołów formułowane były już w starożytności i w wielu kulturach były sposobem wyjaśniania i rozumienia przyrody. My będziemy czerpać z nich inspiracje i wyzwalać naszą kreatywność, a pomogą nam w tym przyjazne środowisku materiały takie jak Washpapa, Corko, len, bawełna czy juta. Zaproponujemy Wam udział w 4 projektach: woda, ogień, powietrze i ziemia.

A więc do dzieła! A jeśli ktoś z Was się jeszcze waha, dodamy, że naszą przygodę rozpoczynamy od jesiennego lotu ognistą rakietą, a zmęczeni wojażami znajdziemy ukojenie w objęciach przyjaznej Matki Ziemi.

Gotowi? Zapnijcie pasy, startujemy! Tocha & Washpapa Team

 

Żywioł Ognia - RAKIETA (tutorial tutaj)

Na początek projekt inspirowany żywiołem ognia, kolorystycznie powiązany z jesienią.

DIY Tocha Studio Ziemia jest jedna RAKIETA

Ogień od zawsze reprezentował energię, którą ludzkość chciała poskromić. Dzięki temu, że częściowo się to udało, nastąpił rozwój cywilizacji, który niósł ze sobą równocześnie szkody wyrządzane naszej planecie. Ludzie nauczyli się eksploatować energię pozyskiwaną z natury i przekładać ją na zaspokajanie swoich potrzeb. Z czasem rozwinął się transport i przemysł. Nikt specjalnie nie martwił się o eksploatację zasobów naturalnych, zanieczyszczenie środowiska czy efekt cieplarniany, którego konsekwencje tak mocno teraz odczuwamy.

Ognista rakieta symbolizuje jedno z największych osiągnięć ludzkości – loty w kosmos. Reprezentuje ogromną energię, kojarząc się z ogniem. Jako ludzkość jesteśmy dumni z tego, co nam się udało osiągnąć. Smak tego sukcesu jest jednak słodkogorzki – gdyż okupiony eksploatacją planety, którą zamieszkujemy.

Podczas naszego lotu rakietą pamiętajmy, że nie ważne jak daleko dotrzemy, Ziemia jest dla nas i dla kolejnych pokoleń nadal jedyną alternatywą.

Na nas, hobbystach-rękodzielnikach spoczywa ta sama odpowiedzialność, która spoczywa na projektantach czy producentach, tworzących modne i nowoczesne kolekcje – dbałość o rozsądne czerpanie z tego, co nam daje nasza planeta.

W swoich wyborach staram się kierować nie tylko tym, co modne, ale szukam materiałów wysokiej jakości, przyjaznych środowisku i spełniających określone normy. Dzięki temu nadal mogę cieszyć się tworzeniem produktów, zmniejszając tym samym ślady: ekologiczny i węglowy, który zostawiam za sobą wraz z moimi projektami.

Żywioł Wody - LODOWIEC (tutorial tutaj)

Plecak lodowiec washpapa

Wszyscy wiemy jak ważnym i cennym elementem życia jest woda. Zajmuje ona większą część powierzchni Ziemi, nazywanej Niebieską Planetą. Bez niej nie byłoby nas ani żadnych innych żywych organizmów. Jednak pomimo jej obfitości należy pamiętać, że wiele regionów Świata nadal nie ma swobodnego dostępu do wody pitnej.

Nie wiemy lub nie pamiętamy, że gdyby nie woda, nie rozwinąłby się praktycznie żaden przemysł, w tym także tekstylny. Niestety plasuje się on w pierwszej dziesiątce przemysłów najbardziej zużywających i zanieczyszczających wodę, która jest potrzebna na każdym etapie produkcji, począwszy od nawadniania pól bawełny a skończywszy na wykończeniu i barwieniu (np. do wyprodukowania jednej pary jeansów zużywa się prawie 2000l wody.)

Jednak nie ilość jest tak naprawdę największym problemem, ale to, że zużywana woda w większości przypadków wraca do ekosystemu bez uprzedniego oczyszczania lub uzdatniania. Oznacza to, że wszystkie środki chemiczne stosowane w procesie wytwarzania włókien i tkanin trafiają do wód i gleb, zanieczyszczając je i powodując ogromne szkody w środowisku naturalnym. W wielu krajach normy czystości są celowo zaniżane po to, aby nie szkodzić przemysłowi.

W tym projekcie woda posłużyła mi jako źródło inspiracji. Postanowiłam przyjrzeć się jej różnym stanom skupienia i najbardziej zaintrygował mnie lód i formy, które może przybierać. Projektując plecak lodowiec posłużyłam się bryłą ostrosłupa sześciokątnego, aby uchwycić kontur szczytu lodowca i jego ostre krawędzie. Sztywność Washpapy na to pozwala, ponieważ papier zachowuje swój kształt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl