Rodzaje i kolory washpapy

Podstawowe kolory washpapy

W naszej ofercie znajduje się 9 podstawowych kolorów, wybarwianych w masie papierowej w procesie produkcji w fabryce: (sahara, czekolada, brąz, biały, tajga, stone, czarny, sierra i gobi). Kolor sahara jest najbliższy kolorowi kartonu, brąz bardziej zbliża się do koloru pomarańczowego, sierra jest najciemniejszym odcieniem brązu (poza czekoladą) a gobi to kolor pomiędzy saharą a sierrą. Aby dokładnie poznać różnicę pomiędzy tymi kolorami warto zamówić zestaw startowy dostępny w naszej ofercie.

kolory washpapy


Rodzaje washpapy

Washpapa STANDARD (gładka) to gładki papier, dostępny w arkuszach i na roli o szerokości 150 cm, który można prać i ponownie używać. Dzięki specyficznemu układowi splotów włókien celulozy poddanych impregnacji lateksem, papier nie rozpuszcza się w wodzie. 

Washpapa idealnie sprawdza się w szyciu. Można ją farbować, nadrukowywać, laminować, kleić, pisać po niej pisakami permanentnymi, malować, wypalać wypalarką oraz tłoczyć.

Washpapa standard


Washpapa AGED (postarzana) w arkuszach, to poddana procesowi starzenia washpapa standard. Dzięki tym działaniom zyskuje fakturę skóry. Jest bardziej miękka i elastyczna w dotyku, łatwiej się ją wywija, zagina i układa przy szyciu.

Washpapa aged


Washpapa Aged z ROLKI zdecydowanie różni się od washpapy Aged w arkuszach. Jest poddana innemu procesowi produkcji, w trakcie którego uzyskuje swoją niesamowitą strukturę skóry oraz zdecydowanie większą elastyczność, która sprawia, że dużo łatwiej się ją szyje. Jest sprzedawana z rolki na metry bieżące. Szerokość rolki to 150 cm. Dostępna w kolorach czarnym, białym, stone, brąz, czekolada i sahara.

Washpapa Aged z rolki


Washpapa GENUA, to bardzo mocno postarzana washpapa, wyglądem przypominająca starą skórę. Jest dostępna w kolorze grafitowo czarnym, w kolorze sahary i orzecha. Jest bardzo elegancka, elastyczna, miękka i wygodna w szyciu.Washpapa Genua


Washpapa COLOR to farbowana we Włoszech washpapa AGED. Dostępne kolory zostały wybrane z palety #pantone2017: modrakowy #lapisblue; zielony #greenery; różowo morelowy #paledagwood; błękitny #airyblue.

W ofercie znajduje się również wybarwiana w Polsce washpapa w kolorze ciemnogranatowym i zielonej butelki.

Washpapę COLOR można prać. Jest bardzo miękka i elastyczna. Bardzo dobrze sprawdza się w szyciu. Może delikatnie farbować, warto ją najpierw wyprać. 

Arkusze washpapy COLOR są mniejsze, gdyż kurczą się w procesie farbowania do rozmiaru 94/142 cm

Washpapa Color


Washpapa SHINE to pokryta folią washpapa standard. Dostępne folie są w kolorze czarnym złotym, srebrnym i w kolorze cyny. Washpapy shine nie należy prać w pralce. W przypadku zabrudzeń można przetrzeć ją mokrą gąbką. W miejscach zagięć washpapa shine przeciera się. Zdarza się również, że nowy arkusz ma male zarysowania czy odpryski folii. Szyje się ją jak washpapę standard.

 Washpapa shine


Washpapa LAMINA Aged (folia na papierze postarzanym) i Lamina Standard (folia na papierze gładkim) to washpapa standard powlekana błyszczącą folią. Lamina + charakteryzuje się większa trwałością.

Washpapy lamina na pierzemy w pralce. Miejsca zabrudzeń przecieramy zwilżoną ściereczką lub gąbką. Wywijamy na prawą stronę po delikatnym zwilżeniu wodą. 

Washpapa Lamina


Washpapa FOLIA to washpapa standard pokryta folią strukturalną - np skóra węża, marmurek. Jest bardziej wytrzymała od laminatów. Nie pierzemy jej w pralce. Miejsca zabrudzeń przecieramy zwilżoną szmatką. Wywijamy na mokro.

 Washpapa Folia


Washpapa NADRUK to washpapa standard pokryta nadrukiem UV. Nadruk UV nie spiera się w praniu i jest intensywny w kolorach. Arkusz jest zadrukowany na całej powierzchni poza 1-2 cm odległością od rantów, które są przytwierdzane w procesie nadruku do spodu maszyny nadrukowującej. Nadruk UV wydziela charakterystyczny, intensywny zapach, który po jakimś czasie zanika.

Washpapa Nadruk

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl