Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

WASHPAPA®

Washpapa® - wytrzymały i elastyczny papier do szycia i prania. Tkanina papierowa.

Washpapa [washable kraft paper, washable paper] to papier, który można prać i szyć

Wiecej informacji na temat tej nowoczesnej tkaniny znajdziecie na washpapa.pl

Washpapa® to również zastrzeżony znak graficzny ® zarejestrowany w Urzędzie Unii Europejskiej d.s Własności Intelektualnej pod nr 016633836

logo washpapa

Jeśli chcecie bliżej poznać washpapę, zacznijcie swoją przygodę od naszego zestawu startowego, w którym znajdziecie 2 mini arkusze washpapy aged i standard oraz próbniki, kolor, standard, laminy i aged. Dadzą one pogląd na temat tego czym jest ta papierowa tkanina.

https://alternativetextiles.pl/pl/c/zestaw-startowy-WASHPAPA/66

 

Papierowa tkanina washpapa nie odkształca się w wodzie, nie kurczy, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Dzięki tym właściwościom papier ten jest używany przez wielu producentów jeansów do produkcji metek. Takie też było pierwotne zastosowanie washpapy - metki w jeansach renomowanych producentów, którzy zastąpili tym produktem skórę.

Tkanina papierowa washpapa [washable paper] znalazła również zastosowanie w modzie oraz dekoratorstwie. Stanowi doskonały materiał do produkcji opakowań, pudełek, torebek i ozdób oraz okładek książek, notesów i kalendarzy. Powstają z niego również torby, etui na laptopy i telefony, kosmetyczki, abażury a nawet biżuteria.

W naszej ofercie znajduje się washpapę standard (gładka), aged (postarzana z wyraźną strukturą), COLOR (farbowana); lamina (pokryta folią) nadruk (nadrukowana we wzory w technologii UV), Genua (mocno postarzona o strukturze papirusu).

Washpapa Aged wyglądem przypomina skórę. Doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi materiałami - lnem, filcem i ze skórą. Jest elastyczna i wygodna w szyciu, szczególnie washpapa z rolki.

Washpapa Standard jest gładka i sztywna, a w trakcie wielokrotnego prania i suszenia zyskuje efekt postarzenia. Można ją nadrukowywać, laminować, pokrywać folią a także grawerować, wypalać wypalarką oraz tłoczyć i farbować, również naturalnie. Można eksperymentować na niej w technice marblingu czy eco printingu - próbując odcisnąć np naturalne liście czy kwiaty.

Papier washpapa jest trwały i elastyczny, a dzięki zawartej w nim odrobinie lateksu wytrzymały na tyle, iż wykorzystywany jest do szycia nawet bardzo ciężkich rzeczy.

Washpapa posiada prawą i lewą stronę. Lewa strona washpapy standard posiada delikatną perforację, natomiast prawa strona washpapy Aged posiada wyraźniejszą strukturę i pofałdowania.

W trakcie projektowania produktów oraz w momencie ich wykonania (szycia, klejenia itd) należy pamiętać, iż to jest papier - składający się z długich włókien celulozy wzmocnionych lateksem - przez co jest bardzo wytrzymały - ale nadal to papier, który może ulec rozdarciu.

Przy projektowaniu produktów z washpapy należy wziąć pod uwagę, czym będzie on obciążany, jak użytkowany i do czego będzie służył.

Washpapa nie posiada atestów do żywności. Jest materiałem dopuszczonym do produkcji rzeczy dla bardzo małych dzieci.

Wilgotna washpapa jest dużo bardziej wytrzymała aniżeli sucha. Warto wykorzystać to w trakcie szycia i wywijać właśnie na mokro - gdyż wtedy dużo trudniej ją rozerwać.

Papier posiada certyfikat Oeko- Tex Standard 100.

Zawarty w washpapie lateks jest syntetyczny i nie zawiera żywicy na bazie mocznik. W swoim składzie nie zawiera żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Również dzięki temu papier ten nazywany jest skórą dla wegan. 

 

Typowy skład washpapy:

 4 - 6 % woda

 0,5 - 2 % chemikalia i inne

 0,5 - 2 % barwniki

 5 - 35 % lateks

 60 - 91 % włókna celulozy

Skład papieru może ulegać zmianie w zależności od procentowego udziału poszczególnych komponentów. Producent nie podaje każdorazowo składu danej partii papieru.

Washpapa jest produkowana w Europie, w Niemczech.

 

washpapa [washable paper, washable kraft paper]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl