Newsletter
Zapisz się do newslettera. Odbierz rabat 5% na pierwsze zakupy. Tu możesz się też wypisać z newslettera.

O nas

Alternative Textiles - tkaniny alternatywne

Zapraszamy do naszego świata tkanin. Dominują w nim tkaniny naturalne, takie jak len i konopie czy bawełna organiczna oraz te mniej znane, jak tkanina korkowa, skóra silikonowa, Washpapa®, czy Tyvek®.

Na rynku szukamy oryginalności. Stawiamy na kreatywność, stąd projekt nadruków alternatywnych - Alternative Designs, w ramach którego powstają nieoczywiste i piękne tkaniny i dzianiny, promujące polskie nowoczesne wzornictwo.

Chętnie dołączamy do takich inicjatyw jak #Fashionrevolution i #whomademyclothes. Sami też stworzyliśmy platformę Deadstocków w ramach idei "Drugie życie tkaniny" na której sprzedajemy tkaniny niechciane, końcówki kolekcji i te w drugim gatunku, chroniąc je przed wyrzuceniem, bliska jest nam bowiem idea #zerowaste i #lesswaste.

Przede wszystkim jednak promujemy polskie rękodzieło, nie tylko w postaci szycia i szydełkowania, ale także rysunku, grafiki czy produkcji stempli. Bliska jest nam idea Slow Fashion, wykorzystująca potencjał polskich rękodzielników.

Jeśli to wszystko jest również ważne dla Ciebie, dołącz do nas tutaj, na FB, IG, gdzie tworzymy całkiem spore grono entuzjastów.

Napisz do nas (hello@alternativetextiles.pl) o swoich inicjatywach i pomysłach. 
Chętnie dołączamy do pomysłów, które przynoszą coś dla innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl