O nas

Kim jesteśmy? Kto stoi za marką Alternative Textiles i Washpapa?

Mam na imię Kasia. Wspólnie z Pawłem i Martą prowadzimy naszą firmę, ale przede wszystkim poruszamy ważne tematy z punktu widzenia naszego świata.

Nie chciałbym, aby brzmiało to zbyt pompatycznie, ale kwestie CSR (odpowiedzialność społeczna w biznesie) były są i będą dla nas ważne.

Dlatego tak chętnie dołączamy do wielu inicjatyw, takich jak:

#Fashionrevolution i #whomademyclothes - bo dla nas ważne jest nie tylko co, ale przede wszystkim jak.

Ważne jest, w jaki sposób promowane i sprzedawane przez nas materiały są produkowane i w jakich warunkach pracują ludzie, którzy je produkują.

Staramy się wprowadzać produkty o znanym pochodzeniu i składzie, a także o przejrzystym łańcuchu produkcyjnym. Informujemy naszych klientów w sposób otwarty i zachęcamy do tego innych.

Ważne jest dla nas, aby nasze materiały posiadały certyfikaty takie jak FSC czy Oeko TEX, a ich producenci otwarcie mówili o tym, gdzie i jak pozyskują surowce.

Promujemy rękodzieło nie tylko w postaci szycia i szydełkowania, ale także rysunku, grafiki czy produkcji stempli.

Wspieramy ideę #slowfashion, #circularfashion i inne inicjatywy mające na celu promowanie rękodzieła lub projektowanie produktów, które można łatwo poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać w przetworzonej formie.

Myślimy o naturze, recyklingu, upcyklingu. Stworzyliśmy dział #deadstocki recycle&upcycle, który chcemy rozwijać, a w którym znalazły miejsce tkaniny, którym dajemy "drugie życie" - w drugim gatunku, wspierając tym samym ideę #lesswaste i #zerowaste. To właśnie zgodnie z tą ostatnią zorganizowaliśmy III edycję #washpapachallenge - w duchu #niemarnowania.

W duchu zerowaste są także banery reklamowe, które nie spełniają już swojej pierwotnej reklamowej roli albo nawet nie zdążyły - reklamy, z których powstają plecaki, sakwy na rowery oraz inne akcesoria. Przygarniamy niechciane tkaniny i wprowadzamy je ponownie w obieg.

W naszej ofercie znajdziecie tkaniny z recyklingu, bawełnę na woreczki zero waste, tkaninę z konopii produkowaną w Europie, len z Polski i Białorusi czy skórę silikonową Siledo i naturalny korek z dębu - Corko.

Cały czas szukamy nowości na rynku, nie tylko skóry z ananasa, czy tkanin z jabłek, grzybów, czy skórek pomarańczy. Tropimy to, co nowe, bliskie naturze i w zasięgu portfeli naszych Klientów. Piszemy o tym na blogu oraz w Grupie na FB - Alternative Textiles.

Choć bycie EKO niestety nadal jest droższe od innych wyborów, grono naszych klientów stale powiększa się o nowych entuzjastów tkanin alternatywnych. 

Jeśli to wszystko jest również ważne dla Ciebie, dołącz do nas tutaj, na FB, IG, gdzie tworzymy całkiem spore grono entuzjastów.

Napisz do nas (hello@alternativetextiles.pl) o swoich inicjatywach i pomysłach.

Chętnie dołączamy do pomysłów, które przynoszą coś dla innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl