Konopka tkanina z konopi

Konopka - naturalna i ekologiczna tkanina z konopi

KONOPKA – produkowana w Europie tkanina 100% z konopi.

Włókno konopne pozyskiwane jest z łyka rośliny Cannabis sativa. Historia konopi sięga 7000 - 8000 p.n.e. Początkowo roślina wykorzystywana była jako lekarstwo na gojenie ran i oparzeń oraz do produkcji prostej odzieży.

Niestety w Polsce rolnicy napotkają na wiele utrudnień administracyjnych, które wiążą się z uprawą konopi siewnych (z racji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). A przecież konopie siewne zawierają śladowe ilości olejków THC. Ich nasiona mogą być wykorzystywane do produkcji oleju i suplementów diety, jako ziarna dla ptaków, pasze dla zwierząt, a łodygi przerabiane są na włókna oraz papier.

naturalne konopie

Konopie to jedne z najbardziej ekologicznych tkanin na świecie. Uprawa ich nie wymaga zbyt wiele wody (połowę mniej niż bawełna) ani stosowania pestycydów, wypierają chwasty, kontrolują erozję gleby i wytwarzają tlen. Jest to odnawialny surowiec uprawiany w zaledwie 100 dni i wykorzystywany w procesie produkcji w 100%.

naturalne konopie

Tkanina konopna to idealny materiał na torby, poduszki dekoracyjne, rolety, odzież (odzież wykonana z włókna konopnego jest lekka i chłonna, z trzykrotnie większą wytrzymałością na rozciąganie niż bawełna).

Tkaniny konopne są hipoalergiczne i nie podrażniają skóry.

Konopka wygląda jak klasyczny len. Zmiękczana, w dotyku przypomina koszulę flanelową. Materiały konopne miękną z wiekiem i przy każdym praniu.

Pranie:

Tkaninę konopną pierzemy w 30ºC. Zbyt wysokie temperatury obkurczają znacznie tkaninę i mogą uszkadzać trwałość włókien. Nie zaleca się prania chemicznego. Tkanin nie trzeba dekatyzować.

Drukowanie:

Konopka może być nadrukowywana w każdej technologii.

 

Szyliście już z tkanin konopnych? Szyje się podobnie jak len.

W naszym sklepie znajdziecie 4 rodzaje tej tkaniny, wszystkie w kolorze naturalnym: 

Arctic 870g

Kawas 573g 

Classic 470

Klara 340g 

https://alternativetextiles.pl/pl/c/KONOPKA-tkaniny-z-konopi/175

 konopka - naturalna tkanina z konopi

konopka - tkanina z naturalnych konopi

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl