Poliester Zero Waste NADRUK

Poliester Zero Waste z recyklingu nadruki

Poliester z recyklingu sklep Alternative Textiles

Kawałki nadrukowanego poliestru z recyklingu w różne motywy. A właściwie może bardziej z upcyklingu - bo nadajemy im drugie życie, drugą wartość ;-) Nie jest to poliester przetworzony tylko odnaleziony, odzyskany i uratowany ;-)

Poliester został zadrukowany w drukarni w celach reklamowych i z jakiegoś powodu nie został wykorzystany przez zleceniodawcę. Jest w wysokiej jakości, soczysty z intensywnymi kolorami. Druk jednostronny, z drugiej strony biały poliester.

Oferowany przez nas poliester, znalazł się w sklepie w ramach akcji "Daj drugie życie tkaninie", która polega na tym, iż pozyskujemy dla naszych klientów tkaniny i banery, dla których nie ma miejsca w pierwszym obiegu a my możemy im nadać dzięki Wam drugie życie. Przeglądamy je, pierzemy jeśli trzeba, robimy im zdjęcia i umieszczamy w naszym sklepie. Ich cena odzwierciedla jakiś wycinek naszej pracy włożonej w ich pozyskanie i przygotowanie do sprzedaży.

Tkaniny deadstockowe zalegają w magazynach producentów i drukarni i czekają na pasjonatów, dla których nie tylko ważne jest rękodzieło, ale przede wszystkim robienie tego w sposób społecznie i ekologicznie odpowiedzialny. A takie jest dawanie drugiej szansy tkaninom ;-) Stąd ich obecność w naszym dziale Deadstoscki recycle&upcycle.

Przemysł odzieżowy jest drugim, po petrochemii trucicielem naszego środowiska. 

I nie chodzi o to, że zabraniać producentom produkować a nam ubierać się modnie i szyć dla przyjemności. 

Chodzi o to by robić to w zgodzie i poszanowaniu dla naszej planety.

Kupujmy. Ale mniej, lepiej i bardziej odpowiedzialnie. Na świecie jest tyle wyprodukowanych dóbr, które zaspokoiłyby nas przez tysiąclecia. Szukajmy radości w upcyklingu i slow fashion. Dzięki temu będziemy lżejsi na ciele i duszy i szczęśliwsi ;-)

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Poliester z recyklingu z nadrukami znajdziecie tutaj 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl